Walka na śmierć i życie

Jakakolwiek walka bokserska jest niczym w porównaniu z konfrontacjami, które mają miejsce na co dzień. Panie i panowie, w lewym rogu potężna anakonda, w prawym po wygłodniały jaguar. Kto wygra ten śmiertelny pojedynek?

Stare nagranie doczekało się obróbki komputerowej i dzięki temu możemy lepiej zobaczyć, co działo się w trakcie walki o mistrzowski pas Ameryki Południowej. Jakby to powiedział Michael Buffer: let’s get ready to ruuuuuuumble!

http://www.youtube.com/watch?v=H56LCjM4tgA

Prezentacja zawodników

Jaguar – największy południowoamerykański kot drapieżny, który w przeciwieństwie do swoich kuzynów nie unika wody i jest dobrym pływakiem. Przez to lubi przegryźć rybkę, żółwia, albo nawet kajmana. Słowo jaguar pochodzi od tradycyjnego języka ludów zamieszkujących okolice Amazonii, gdzie słowo yaguar oznaczało „tego, który zabija jednym uderzeniem”.

Anakonda zielona – jeden z największych węży na świecie, osiąga wagę nawet ćwierć tony, ale potrafi przy tym pływać z prędkością 20 km/h (!). Najdłuższy zmierzony okaz miał 7 metrów długości. Uwielbia zabijać poprzez uduszenie swojej ofiary, a następnie połknięcie jej w całości (rozpoczynając od głowy).

Udostępnij: