Niagara + beczka = Annie Edson Taylor

Annie Edson Taylor (1838-1921) to pierwsza osoba, która przeżyła lot z wodospadu Niagara w… beczce! Po dopłynięciu do brzegu odrzekła, że „nie polecałaby tego nikomu”.

Udało się jej dokonać tego niezwykłego czynu w 1901 roku, aby zarobić pieniądze, ponieważ w tym czasie bardzo ich potrzebowała. Był to więc akt głębokiej desperacji.

Annie Edson Taylor i szczęśliwa beczka

Annie Edson Taylor i szczęśliwa beczka

Co ciekawe, w chwili wyczynu miała 63 lata! Jako osoba dojrzała wiedziała, że zanim sama zdecyduje się na zamknięcie w beczce warto dokonać ostatecznego testu. Dlatego dwa dni wcześniej nieświadomy niczego kot został umieszczony w podobnej beczce i po locie z wodospadu Niagara okazało się, że oprócz lekko potłuczonej głowy nic mu nie dolega.

Jej lot również przebiegł bez przeszkód. Podobnie, jak u kota – skończyło się tylko na obrażeniach głowy.

Później, zarabiała na spotkaniach, na których opowiadała o swoim wyczynie. Jednak nigdy nie dorobiła się wielkiej fortuny, ponieważ dużą część zysków ze spotkań musiała wydać na prywatnych detektywów. Mieli za zadanie odszukać jej menadżera, który czmychnął z beczką, bez której opowiastki traciły na autentyczności.

Ostatnie lata życia spędziła pozując z turystami do zdjęć przy odzyskanej beczce. Do dzisiaj jednak pozostała pomnikiem oryginalności.

Udostępnij: