Nikt nie chce SPAMu!

Ze zjawiskiem spamu zetknęliśmy się zapewne wszyscy, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego skąd wzięła się nazwa tego zjawiska. Dzisiaj krótka informacja na ten temat.

W czasie II Wojny Światowej dowództwo sił alianckich, jako kluczowy element racji żywnościowych wprowadziło puszkowaną mielonkę o tej właśnie nazwie: SPAM. Jako, że rzeczona mielonka nie była posądzana o wspaniałe walory smakowe (chociaż odżywcze były podobno zdecydowanie lepsze) to żołnierze nie byli szczególnie zadowoleni z otrzymywania jej w dziennych racjach.

Już na początku swojego istnienia Spam zasłużył na miano rzeczy, którą każdy dostaje w dużych ilościach (dużych rozmiarów puszka na jeden dzień to całkiem sporo mało smacznej mielonki) a praktycznie nikt jej nie chce.

Szczęśliwy żołnierz spożywa SPAM

Szczęśliwy żołnierz spożywa SPAM

Miejsce Spamu w kulturze popularnej na pewno zostało bardzo wzmocnione przez skecz kabaretu Monty Pythona o tymże tytule (poniżej). Podczas rozmowy w restauracji grupa wikingów zamawia posiłek. Po chwili, kiedy jeden z bohaterów stara się zrobić to samo, okazuje się, że nie może on zamówić niczego, co nie zawierałoby tej właśnie mielonki. W momencie, kiedy zaczyna rozmawiać dalej, z pobliskiego stolika wstaje grupka wikingów i zaczynają śpiewać pieśń chwalącą SPAM, tym samym zagłuszając właściwą konwersację, czyli działając dokładnie jak wiadomości ze spamem.

Teraz już wszystko jest jasne :)

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: