Strój kąpielowy parę lat później

Pamiętacie artykuł o odważnej Annette Kellerman? To ona zrewolucjonizowała podejście do kobiecego stroju kąpielowego. W takim razie pora zadać sobie pytanie co działo się na plażach 20 lat po jej proteście!

Zacznijmy od wyglądu panów. Tutaj kontrowersje zawsze były mniejsze.

l7gEe8g

Mężczyzna na tym zdjęciu to ratownik, ale panowie na plażę ubierali się w podobny sposób. Fotografia została wykonana w 1920 roku. Był to czas, w którym obyczajowość na plażach nieco zelżała. Wynikiem tego była zgoda na to by panie nosiły stroje, które nieco więcej odsłaniają. Świetnie pokazuje to następne zdjęcie.

KASI4JB

Zdjęcie przedstawia pokaz mody plażowej z 1928 roku w którymś z europejskich kurortów. Stroje coraz bardziej przypominają te współczesne i od czasu Annette Kellerman możemy mówić o skoku obyczajowym. Jednak w tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych do tematu dalej podchodzono „nieco” bardziej konserwatywnie.

VB7aXvQ

Otóż, kobiety mogą nosić odważniejsze stroje, ale pod pewnym warunkiem. Odległość krańca spódniczki lub spodenek nie może być dłuższa niż maksymalnie 15 centymetrów od kolan. Jeśli kobieta założyła krótszy strój czekała na nią… grzywna! Oczywiście była wymierzona po wcześniejszym zbadaniu sprawy przez kontrolera, co świetnie widać na zdjęciu.

Udostępnij: