Konkurs! Złowroga charyzma Adolfa Hitlera

Do wygrania jest jeden z 5 egzemplarzy książki „Złowroga charyzma Adolfa Hitlera. Miliony prowadzone ku przepaści” autorstwa Laurence Rees’a. Jest to niesamowita analiza stosowanych przez Hitlera technik, które pozwalały mu z tak niezwykłą siłą oddziaływać na słuchaczy. To odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że tak wielu ludzi stało się nie tylko zwolennikami, ale wręcz wyznawcami przywódcy, którego równie wielu uważało za żałosną karykaturę człowieka.

Polimaty objęły patronem medialnym tę książkę, ponieważ nieczęsto zdarza się, aby tak uznany historyk, jakim niewątpliwie jest Laurence Rees, potrafił w pasjonujący sposób zbadać jak człowiek, który nie mógł olśniewać zwolenników osobowością, nie był zdolny do zwyczajnych ludzkich uczuć, tworzenia przyjacielskich relacji, czy okazywania miłości zdobył władzę nad ogromnym narodem, a wkrótce – nad Europą. Teraz ta książka może być Twoja!

Wystarczy, że w komentarzu do tego wpisu odpowiesz na pytanie: Jakie wydarzenie w historii II wojny światowej było Twoim zdaniem najważniejszym punktem zwrotnym, które doprowadziło do porażki Niemiec?

Odpowiedź nie musi być długa, ale odpowiednio uzasadniona. Co najważniejsze – nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, więc liczy się Twoja argumentacja. Z najlepszych odpowiedzi stworzę osobny artykuł, który będzie zbiorem naszych opinii na ten temat. A 5 najciekawszych (moim zdaniem) otrzyma egzemplarz książki. Do dzieła! ツ

Mogę być Twoja! ;)

Mogę być Twoja! ;)

Na odpowiedzi czekam do godziny 22:00 w poniedziałek 21 października 2013r.

Udostępnij: