Zamach na prezydenta

Dzisiaj mija dokładnie 50 lat od dnia, w którym prezydent Stanów Zjednoczonych John Kennedy został zastrzelony w trakcie wizyty w Dallas. Jednak przez te wszystkie lata nie milkną echa wystrzałów, które dosięgnęły najważniejszą osobę w państwie.

Dalej mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Jednak bardzo wiele rozjaśnia film dokumentalny zrealizowany przez ekipę National Geographic Channel. Ekipa filmowa zamyka ulice przy Dealey Plaza i odtwarza strzelaninę, wykorzystując do tego celu replikę samochodu Kennedy’ego, analogiczną strzelbę i amunicję. Mierząc laserowo kąt nachylenia broni, członkowie zespołu wytyczają przybliżoną trajektorię każdej z trzech kul. Łącząc te ustalenia z amatorskim materiałem filmowym, dodatkowymi relacjami naocznych świadków oraz zdjęciami i nagraniami archiwalnymi.

PS Przepraszam Was, drodzy Czytelnicy, za zaniedbywanie w ostatnim czasie strony. Nadmiar obowiązków przy Polimatach w wersji wideo oraz nagrywanie dla TVP przygniotły mnie skutecznie. Wracam do stałych publikacji, a w noym tygodniu zaproponuję Wam harmonogram, w którym będą ukazywały się artykuły.

PS2 Konkurs, w którym były do wygrania książki zostanie rozstrzygnięty w sobotę :)

Udostępnij: