Konkurs: Himmler. Buchalter śmierci

Mam do rozdania pięć książek „Himmler. Buchalter śmierci” dla kreatywnych fanów Polimatów. Zadanie konkursowe nie dotyczy wyłącznie historii, a bardziej prezentacji twórczej duszy widzów.

Dzięki temu z nadesłanych prac powstanie unikalna galeria sympatyków Polimatów. Co trzeba zrobić, aby zgarnąć tę cenną książkę?

Jaki jest Twój wymarzony kadr z Polimatów? Jak odzwierciedliłbyś swój idealny odcinek Polimatów na ulubiony temat? Gdzie można zawieźć/pokazać/zrobić Polimaty? Pomysły nie ograniczają się wyłącznie do tych pytań. Czekam na Wasze graficzne fanarty, czyli twórczość własną inspirowaną odcinkami Polimatów, stylem ich prowadzenia lub ogólną tematyką filmów.

Tym razem zamiast pisanego słowa należy wykazać się zmysłem estetycznym. Dopuszczam rysunki, malunki, grafiki komputerowe i fotografie. Pisane teksty tym razem chowamy do szafy. Nie wystarczy jednak printscreen ulubionego fragmentu Polimatów:) Na prace konkursowe czekam do 30 września 2014. Wysyłajcie je na adres: redakcja@polimaty.pl.

Książka Petera Longericha

Jest o co walczyć, bo książka Petera Longericha „Himmler. Buchalter śmierci” to znakomite źródło informacji o jednej z najbardziej interesujących i przerażających postaci XX wieku. Wszystko na 960 stronach.

Jak to możliwe, że wywodzący się z katolickiej rodziny niepozorny i zakompleksiony człowiek zmienił się w monstrum odpowiedzialne za zagładę niezliczonych ludzkich istnień? Jak to możliwe, że ktoś o tak banalnej osobowości jak Himmler rozszerzał zakres swojej władzy, począwszy od SS, przez Gestapo i policję, aż do stanowiska ministra spraw wewnętrznych i dowódcy armii, z morderczą precyzją planując kolejne zbrodnie na niewyobrażalną skalę?

W tle tej niebywale szczegółowej biografii pojawia się niezwykłe i jakże ważne dla Europy i świata pierwsze półwiecze XX wieku. Tyle że zamienione przez Heinricha Himmlera w buchalterię śmierci – wykazy, plany, wykresy. I fantazje. Od nowej, antychrześcijańskiej religii, przez ideał teutońskiej rasy, przestrzeń życiową na Wschodzie, po plany komór gazowych i krematoriów. Rejestry wymordowanych narodów i ras. Nieludzki cynizm i chłód… Odkrywamy świat o wiele straszniejszy niż bitewne pola, bo pokazujący, jak w zaciszu gabinetów, w pochyleniu nad książkami rodzi się nikczemna kreatura gorsza być może od Hitlera.

Przypominam – termin do 30 września 2014. Adres: redakcja@polimaty.pl.

 

Udostępnij: