Most, który zabezpiecza… większy zawalający się most

Łącznie sześć pasów ruchu na autostradzie na jednym z ważniejszych punktów komunikacyjnych w mieście. Codziennie tysiące samochodów przejeżdżają pod 94-letnim mostem Greenfield w Pittsburghu z nadzieją, że i tym razem się nie zawali.

Most jest w tak opłakanym stanie, że już od lat stoi pod nim… zapasowa platforma, która chroni pojazdy sunące pod nią przed katastrofą. Nawet rząd Stanów Zjednoczonych określił tę konstrukcję jako „wybrakowaną strukturalnie”.

Widok tej konstrukcji oraz siatek nad głównym mostem, które zabezpieczają kruszące się fragmenty to idealny zastrzyk adrenaliny, którego tak bardzo potrzebujemy w każdego dnia :)

Widok z map Google

Widok z map Google

„Zabawa” mieszkańców Pittsburgha skończy się w okolicach października tego roku. Wtedy po latach zaniedbań lokalne władze wezmą się za zniszczenie przestarzałej i niebezpiecznej konstrukcji. Greenfield Bridge ma dokonać żywota w okolicach grudnia.

Smutny koniec 94-letniej historii tego cudu architektury :)

Zdjęcie: http://www.wtae.com/

 

Źródła:

  • Amy McConnell Schaarsmith, Months of detours, traffic woes on tap to repair one of Pittsburgh’s ‚biggest eyesores’, http://www.post-gazette.com/local/east/2015/01/28/Greenfield-Bridge-reconstruction-to-cause-months-of-detours-traffic-woes/stories/201501280091
  • Virginia Montanez, I Don’t Drive On Diaper-Wearing Bridges, http://www.pittsburghmagazine.com/Best-of-the-Burgh-Blogs/Pitt-Girl/April-2010/I-Don-039t-Drive-on-Diaper-Wearing-Bridges/#sthash.LO3JbYwh.dpuf
Udostępnij: