Co dzieje się z ciałem na dnie morza? (wideo)

Od niedawna wiemy już, że ponad 170-letni szampan wyciągnięty z dna morza potrafi smakować całkiem nieźle. Nauka znów prowadzi nas w głębiny. Tym razem dając odpowiedź co dzieje się z zatopionym ciałem.

Jak łatwo przewidzieć, takie wydarzenie to nie lada gratka dla wszystkich morskich drapieżników. Ich żerowanie na topielcu jest widowiskowe, co udowodnili kanadyjscy badacze.

Ludzie z Simon Fraser University do eksperymentu wykorzystali trzy martwe świnie, które obserwowali przez kamery zatopione w słonych wodach w pobliżu Vancouver. Wybrali konkretny rodzaj wieprzowiny, który całkiem nieźle odpowiada rozmiarom, konstrukcji skóry i uwłosieniu człowieka.

Oto jak skończyła nieszczęśliwa, zatopiona świnia…

Całe kolonie, które widzimy na samym początku nagrania to obunogi. Gdy się już najadły, za kości wzięły się krewetki, a na samym końcu widzimy ciekawską ośmiornicę.

Poza efektownym nagraniem naukowcom udało się dać wskazówkę kryminalistom. Teraz mamy lepsze pojęcie co dzieje się z ciałem topionym na dnie morza.

To tylko kolejny dowód na to, że natura jest bezlitosna

Źródło: Gail S. Anderson , Lynne S. Bell, Deep Coastal Marine Taphonomy: Investigation into Carcass Decomposition in the Saanich Inlet, British Columbia Using a Baited Camera, http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0110710

Udostępnij: