Pieniądze dają szczęście…

… tylko trzeba wiedzieć na co je wydać. Nauka sugeruje, że dużo bardziej cieszy nas płacenie za wyjątkowe przeżycia niż wyjątkowe rzeczy.

Dlatego zakup skoku ze spadochronem badania stawiają dużo wyżej niż zakup nowego iPhone’a, a bilet na wymarzony mecz nad markowe jeansy. Jakie jest wytłumaczenie?

Według sugestii płynących z tych wniosków najbardziej zwracają się inwestycje w rzeczy, które: a) zbliżają nas do innych, b) są podstawą pamiętnej opowieści, c) łączą się z naszym wyobrażeniem o samym sobie, d) są niepowtarzalne.

Im więcej pieniędzy, tym więcej szczęścia? Nie do końca. Ludzie przyzwyczajają się do dużych pieniędzy, ciągle chcą więcej oraz porównują się do ludzi, którzy mają jeszcze grubsze portfele. Ostatnia zasada w tym świecie nie dotyczy tylko Billa Gatesa, nr 1 na liście najbogatszych. :)

Ze znanym z dobroczynności Gatesem wiąże się też ostatni wniosek. Poczucie zadowolenia daje też zaangażowanie w działania charytatywne. Szczęsliwi oddają innym więcej pieniędzy, a przez to są bardziej szczęśliwi. Przepis na perpetum mobile dla dobrego humoru?

Źródło: www.happify.com

Udostępnij: