Budynki w kształcie penisa. Który z nich jest najbardziej falliczny?

Czy wiesz, że… w 2003 roku ogłoszono konkurs na budynek, który najbardziej przypomina penisa? :)

Kandydatów do tego miana jest wielu. Przykłady budynków w kształcie genitaliów spokojnie znajdziemy też w naszej pięknej ojczyźnie. Zróbmy ich przegląd.

Konkurs został zorganizowany przez magazyn „Cabinet”. Zainspirował ich tekst nowojorskiego pisarza Jonathana Amesa, który zasugerował, że najbardziej fallicznym budynkiem świata jest Williamsburgh Savings Bank Tower na Brooklynie. Trudno odmówić mu słuszności skojarzeń, bo wygląda tak:

Konkursu jednak nie wygrał. Autorzy dostali mnóstwo zgłoszeń i po wielu miesiącach debat główną nagrodę przyznali wieży ciśnień z miasta Ypsilanti w stanie Michigan. Z pewnością wpływ miało to, że w wieży zmieści się do niemal milion litrów płynu (wody)! Sami mieszkańcy miasta mówią na ten budynek „Ceglany Kutas”.

Głosowanie czytelników wygrała jednak piękna siedziba władz stanu Floryda w Tallahassee. Zdziwieni?

Do zrozumienia tej decyzji potrzebna jest jednak odpowiednia perspektywa. I wszystko jasne! :)

Wśród nominowanych pojawił się ikoniczny wieżowiec z Barcelony – Torre Agbar.

Miejsca zabrakło do murowanego kandydata na podium, który jednak powstał już po zakończeniu konkursu. Oto siedziba gazety „People’s Daily” w Pekinie w momencie budowy. Niestety ukończona nie jest aż tak widowiskowa…

Przyszedł czas na swojskie akcenty. Tu palmę pierwszeństwa należy oddać jednemu z najwyższych budynków w Polsce, Sky Tower z Wrocławia.

Sprytni internauci po wybudowaniu wrocławskiego wieżowca z miejsca wyszli z propozycją, aby Wrocław stał się miastem partnerskim Rzeszowa, w którym dumnie stoi Pomnik Czynu Rewolucyjnego, zwany „Wielką Cipą”…

Który z nich kojarzy się najbardziej? :) My stawiamy jednak na cudo z Florydy…

 

Udostępnij: