Rozwiązanie konkursu „Jan Karski. Jedno życie”

Rozwiązanie zagadek w konkursie na książkę o Janie Karskim nie było dla Was trudnością. Poprawnych odpowiedzi przyszło tyle, że na przyszłość musimy założyć osobną skrzynkę mailową tylko na konkursy. :) Tylko jedna propozycja (!) okazała się błędna.

Na spotkaniu Jana Karskiego z prezydentem Franklinem D. Rooseveltem był obecny także ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Jan Ciechanowski.

Za to sędzią Sądu Najwyższego, który nie mógł uwierzyć w przerażające wiadomości Karskiego był Felix Frankfurter. Miał powiedzieć: „Nie wierzę panu. Nie mówię, że pan kłamie, ale mówię, że panu nie wierzę. To różnica”.

Najszybciej swoje zgłoszenie przesłał Rafał z Tarnowa, który swoją nagrodę zebrał już kilka minut po publikacji posta. Warto na bieżąco śledzić Polimaty.pl! Drogą losowania do grona szczęśliwców dołączyli Kamil z Izbicy oraz Małgorzata z Olsztyna. Do nich trafiają książki „Jan Karski. Jedno życie” autorstwa Waldemara Piaseckiego wydane przez Wydawnictwo Insignis. Wszystkich chętnych, którym tym razem się nie udało zapraszamy do zakupu tej frapującej lektury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia i życzymy powodzenia w następnych konkursach :)

Tutaj jeszcze wspomnienie Jana Karskiego na temat spotkania z Feliksem Frankfurterem (po angielsku):

Udostępnij: