Z Polimatami na zlot maniaków historii

Radek Kotarski i Polimaty zapraszają do wspólnego uczestnictwa w największym w Polsce zlocie grup rekonstrukcyjnych i historycznych „Strefa Militarna 2015″. W zeszłym roku było tak świetnie, że nie zabraknie nas także teraz!

Taka impreza to namacalne poczucie klimatu czasów historycznych, o których kochamy czytać i później omawiać w Polimatach. W tym roku odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Podrzeczu koło Gostynia w województwie wielkopolskim. Zobaczymy się tam? :)

radek strefaJak widać na załączonym obrazku, trudno nie zatracić się w historycznych realiach. Szczególnie jak przed nosem machają bronią! :) W tym roku na Strefie Militarnej pojawią się grupy rekonstruujące polską i zagraniczną wojskowość od czasów średniowiecza do krwawego XX wieku. Udział potwierdziło już ponad 90 ekip.

Jedną z atrakcji będzie m.in. czołg T34/85 znany powszechnie jako „Rudy 102″. Na główne widowisko zlotu zapowiada się bitwa pancerna „Budziszyn 1945″ z udziałem przynajmniej ośmiu pojazdów gąsienicowych, historycznego uzbrojenia i środków pirotechnicznych. To cudo odbędzie się 11 lipca o godzinie 18.00.

Imprezę 10 lipca o 11:00 zacznie rajd pojazdów militarnych przez gminy Gostyń i Piaski. Na teren zlotu można bezpłatnie dojechać podstawionymi busami z Gostynia – w piątek od 15 do 21, w sobotę od 11 do 21. Szczegółowy program, informacje i galerie dostępne pod tym adresem lub na Facebooku.

Do zobaczenia!

Udostępnij:
karolina pisze:

Super klimat. Widzialam Ciebie i zonke w akcji :) czekam na kolejny odcinek :) pozdrawiam