Sytuacja stresowa na drodze. W jakim „wieku” jest twój czas reakcji? (test)

Odpowiedni czas reakcji za kółkiem samochodu to podstawa unikania groźnych sytuacji na drodze.

Około 80% polskich kierowców uważa się za dobrych lub bardzo dobrych. Niestety, ich optymizmu nie potwierdzają wciąż wysokie statystyki wypadków, gdzie zawsze numerem jeden na liście przyczyn jest ludzki błąd.

Wydaje Ci się, że świetnie radzisz sobie za kółkiem? Nie zaskakują cię nagłe zdarzenia? Czas to zweryfikować i sprawdzić swój czas reakcji. Ile lat ma Twój refleks?

Zadanie jest bardzo proste. Należy nacisnąć dowolny przycisk klawiatury lub kliknąć myszką w momencie, gdy pojawi się czerwony znak stopu. Do dzieła:
Do you have the reflexes of an 18 year old?
Click image to open interactive version (via JustPark.com).

W jakim „wieku” jest twój czas reakcji? Początkowo wyszło mi ponad 40 lat (użycie myszki), ale późniejsze próby regularnie oscylują w granicach 21-26 lat.

Wynik powstał na podstawie badań 2000 osób powyżej 18 roku życia. Uczestnicy wzięli udział w teście, a ich wyniki przełożono na wiek. W ten sposób reakcja na poziomie 387 milisekund stawia nas w grupie osób z refleksem 30-latka. Cała sekunda potrzebna na reakcję to poziom zdolności 90-letniego staruszka.

Daily Mail donosi, że w tym zadaniu lepiej radzili sobie ludzie, którzy piją od jednego do pięciu kubków herbaty lub kawy dziennie. Sprawdziło się też twierdzenie, że im częściej ktoś siada za prawdziwym kółkiem, tym lepsza jego reakcja. Zawodzili natomiast ci, którzy regularnie dostarczają sobie sporej dawki alkoholu. Nic dziwnego.

Źródło: http://www.iflscience.com/brain/can-reaction-time-test-guess-your-age

Udostępnij: