Jak zmieniała się twarz lalki Barbie?

Legenda kultury masowej i towarzyszka wielu wspomnień z dzieciństwa. Czasem także u chłopaków, którzy ją rozbierali! :) Lalka Barbie niejedno ma oblicze, w końcu jest z nami od końca lat 50.!

Wizerunek Barbie zmieniał się wraz z trendami i kulturą. W jakim kierunku?

Barbie powstała na podstawie niemieckiej lalki Bild Lilli, która nie była przeznaczona dla dzieci, a dla dorosłych! Pierwotnie Lilli była postacią z komiksu. Postanowiono ją zmaterializować ze względu na popularność rysunków z jej udziałem.

Lilli można było dostać w… barach lub sklepach zabawkami dla dorosłych (mówiąc ładnie na sex shopy). Często stanowiła żartobliwy prezent na wieczór kawalerski.

Okazała się popularna także wśród dzieci. W końcu nie wygląda na erotyczny rekwizyt, a na może nieco bardziej odważnie wyglądającą lalkę.

Spodobała się również nastoletniej Barbarze Handler. Jej matka Ruth kupiła córce kilka zabawek podczas pobytu w Szwajcarii. Później wykorzystała lalkę Lilli jako inspirację do stworzenia własnej. Tak powstała Barbie, której nazwa – oczywiście – wywodzi się od pieszczotliwie skróconego imienia Barbary Handler.

Źródło: http://time.com/3731483/barbie-history/

Udostępnij: