Czy dostrzegasz pandę na tej optycznej iluzji?

Panda to bardzo dwuznaczny zwierzak. Z jednej strony kojarzy nam się z miłym pluszakiem, który w zoo wygląda na zupełnie niegroźne, kochane i nieco niezdarne stworzenie. Bo tak często dzieje się z udomowionymi pandami.

Jednak pamiętajmy, że te żyjące na dziko są brutalnymi wojownikami, których zęby mogą siać spustoszenie (dowód – oglądasz na własne życzenie!). Dlatego warto raczej powstrzymać nieodpartą chęć przytulenia się do tego futrzaka, niezależnie od okoliczności.

Panda wielka to także gatunek uważany za zagrożony wyginięciem. Jej wizerunek służy jako logo organizacji WWF. Dla zwiększenia świadomości na jej temat, rosyjski artysta Ilja Klemencov stworzył optyczną iluzję, która podbiła Internet. Czy jesteś w stanie dostrzec pandę na tym obrazku?

Poza czarno-białymi kreskami na obrazku jest napis „One mogą zniknąć”. W ten kreatywny sposób artysta pokazał, że odrobina wysiłku umożliwia nam dostrzeżenie pandy i jej losu. Nawołuje przy tym o zadbanie, aby te zwierzaki nie schowały się przed naszym wzrokiem na zawsze.

Jeśli masz problemy z dostrzeżeniem pandy na obrazku, odchyl nieco głowę lub przyjrzyj się iluzji pod kątem.

Przy okazji dowód na to, że panda nie jest tylko uroczym zwierzaczkiem stworzonym tylko na potrzeby internetowych memów. Nawet w teoretycznie znacznie łagodniejszej, udomowionej wersji.

Źródło:

Udostępnij: