Piłkarze Rumunii promują… matematykę równaniami na koszulkach!

Kibice piłkarscy doskonale wiedzą, że w ostatnie dni należały do meczów towarzyskich reprezentacji narodowych. Zawodnicy z Rumunii wyszli poza tradycyjną rolę. Równocześnie do kopania piłki ku radości widzów zajęli się… promocją matematyki.

Wcale nie chodziło o zliczanie podań lub szacowanie procentów przy udanych zagraniach. Reprezentanci Rumunii założyli bowiem treningowe stroje, na których zamiast tradycyjnych numerów pojawiły się matematyczne równania. Ich prostota (np: 7-3) doskonale wskazuje  adresatów tej wiadomości. Piłkarze chcą zachęcić dzieci w swoim kraju do zainteresowania matematyką oraz zatrzymać rosnącą falę osób, które porzucają szkołę.

Matematyczne koszulki pojawiły się na treningach Rumunów oraz podczas rozgrzewki przed niedzielnym spotkaniem z Hiszpanią. – Piłka nożna i matematyka nie wykluczają się wzajemnie. Musimy patrzeć na sport i edukację nie tylko jako uzupełnienie, ale fundamentalne elementy do rozwoju dzieci – powiedział prezes rumuńskiej federacji piłkarskiej Razvan Burleanu.

W sobotę nieco matematyki musiały liznąć także polskie dzieci. W końcu musiały policzyć aż do pięciu, aby prawidłowo opisać sukces reprezentacji Polski w starciu z Finlandią (5:0)! :)

Źródło: http://www.foxsports.com/soccer/story/romania-swap-jersey-numbers-mathematical-equations-to-promote-math-to-kids-032716

Udostępnij: