Rozwiązanie konkursu na anagram!

Minął termin przesyłania anagramów na „symboliczny” konkurs. Mieliśmy niezłą zabawę z rozszyfrowywaniem kilkudziesięciu propozycji. Z nich wybraliśmy pięć najciekawszych. Oto i one.

Główne kryteria to oryginalność i jak największy sens nowego tworu. Ideałem było stworzenie zagadki, wzorem „Kodu Leonarda da Vinci”. W końcu o tę książkę toczyła się gra.

Stąd za najlepszą propozycję uznaliśmy anagram stworzony z imienia i nazwiska Kasi S. Z niego powstały słowa SIOSTRA JANKA. Kasia dodała pikanterii tej sytuacji przez rozwinięcie historii. Otóż jej dziadek to Janek, który miał siostrę o imieniu… Kasia! Intrygujące. Aż prosi się o odkrywanie tożsamości postaci z anagramu oraz rodzinnej historii. Kasia, naturalnie, zgarnia jeden z pięciu egzemplarzy „Kodu”.

Inne nagrodzone propozycje to:

  1. testuj opiłek = piekło jest tu, propozycja Kuby.
  2. Bardzo chciałabym to wygrać = Ta rdza w grach by obmyć ciało, propozycja Sary.
  3. Oj, na konia, pusta = imię i nazwisko Joanny.
  4. Kod Leonarda Da Vinci = van odda ci akord i len, propozycja Wojtka.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dzięki za kreatywność i udział. Do laureatów zwróciliśmy się już z prośbą o przesłanie danych, aby Wydawnictwo Sonia Draga mogło przekazać konkursowe nagrody.

Tekst o symbolach w Kodzie Leonarda da Vinci (krzyż, pentagram, człowiek witruwiański, święty Graal) znajdziesz tutaj: http://polimaty.pl/2016/11/symbole/

Udostępnij: