Naj, naj, naj… Podsumowanie 2016 roku w Polimatach

W 2016 roku widzowie kanału Polimaty oglądali odcinki łącznie przez… ponad 101 lat! To dało ponad 7,5 mln nowych wyświetleń Polimatów. Od 1 stycznia dołączyło do nas 52 tysiące nowych subskrybentów – razem licznik wskazuje już 434 tysięcy!

Jak minęło nam zeszłe 12 miesięcy?

Najpopularniejszy film 2016 roku:
5 rzeczy, które obrzydził Hitler (jak dobrze pamiętasz ten odcinek? Sprawdź się w quizie!)

Najdłuższy film roku (blisko 28 minut!) to jednocześnie największy hit. Zebrał ponad 626 tysięcy wyświetleń i najwięcej łapek w górę – ponad 15 tysięcy. Do tego odcinka był także najpopularniejszy Plus roku (ponad 73 tys. wyświetleń).

Na podium załapał się także odcinek o kanibalizmie (465 tys. wyświetleń) i o alkoholowych mitach (347 tys. wyświetleń w niecały miesiąc!).

Najpopularniejszy film kręcony przed 2016 rokiem:
Skąd pochodzi Twoje imię?

Najchętniej oglądany odcinek w historii Polimatów (blisko 1,4 mln wyświetleń) cieszył się popularnością także i w tym roku. Wasze pragnienie poznania etymologii imion nie gaśnie. I dobrze! Podobnie jest zresztą w przypadku nazwisk. Ciągle dostajemy na redakcyjną skrzynkę pytanie o jakąś etymologię imienia lub nazwiska!

Najkrótszy film roku:
Historyczna wyprawka kibica

Nieco ponad 10 minut nagrania dało mu tytuł najkrótszego odcinka głównego Polimatów w 2016 roku. Ba, dłuższy był Plus do tego materiału! :) Jednak 10 minut to i tak sporo. W czołowej dziesiątce najchętniej oglądanych Polimatów w historii, 6 jest krótszych niż 10 minut.

Najwięcej wyświetleń Polimatów poza Polską:

Prawie 90% wszystkich widzów Polimatów ogląda je w Polsce. Zaraz naszą ojczyzną odcinki najczęściej wybrzmiewają w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii.

Największa playlista:

W ciągu tego roku pojawiła się ciągle rozwijana playlista. Chodzi o zweryfikowane przez nas materiały opatrzone napisami w języku polskim – zgodnie z wyzwaniem postawionym w odcinku o głuchych. Na dziś playlista ma 36 pozycji. Dzięki serdeczne dla każdego, kto wsparł tworzenie napisów! Można to robić cały czas!

Najpopularniejsze artykuły na Polimaty.pl: 

  1. Jak wyglądałyby Niemcy, gdyby Hitler wygrał wojnę? – galeria pokazujące wizje Wielkich Niemiec, zwycięskich po II wojnie światowej. Przerażająca, ale na całe szczęście fikcyjna sprawa.
  2. Jak wyglądałaby mapa świata, gdyby najludniejsze państwa zajmowały największe terytoria? – kolejna teoretyczna wizja. Najludniejsze Chiny umieszczamy na terenie największej Rosji i tak dalej. W ten sposób świat wywróciłby się do góry nogami, a Polska wylądowałany w… południowej Afryce.
  3. Sprawdź jak zmieniła się twoja okolica w ciągu ostatnich 32 lat! – kapitalna usługa pozwalająca zobaczyć oś czasu i zmiany na mapach satelitarnych w ciągu 32 lat. W środku artykułu najbardziej spektakularne przypadki.
  4. Przerażający, zielony potwór. Dlaczego koty boją się ogórków? – tłumaczymy mechanizm znany każdemu właścicielowi futrzaka. Co dzieje się w głowie kota, który z przerażeniem odskakuje na widok ogórka?
  5. Wypukłe mapy, które zdradzają krągłe kształty Ziemi – przesadzone w skali, ale dające lepsze wyobrażenie o ukształtowaniu terenu. Widać jak na dłoni polskie równiny lub górzystość Japonii.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: