Kod Pixara. Poszukiwanie „wielkanocnych jaj”

Filmy, gry wideo, programy komputerowe. Równie wiele frajdy co korzystanie z ich dobrodziejstw może przynieść poszukiwanie ukrytych wiadomości lub żartów od twórców – znanych jako easter egg. Nazwa wywodzi się od zwyczaju ukrywania i poszukiwania jajek w czasie Wielkanocy.

Niedawno furorę w sieci zrobiła kompilacja legendarnej wytwórni filmowej Pixar. Pokazuje pochowane szczegóły nawiązujące bezpośrednio do innych filmów animowanych z palety wytwórni. Zapinajcie pasy i dajcie się ponieść poszukiwaniu „jaj wielkanocnych”.

Pixar Easter Eggs

Oh my spurs! You ain't never seen Easter eggs like these, partner. ?

Opublikowany przez Toy Story na 15 styczeń 2017

Obecność znanych postaci i miejsc z innych filmów to nie jedyny numer związany z Pixarem. Analiza produkcji tej wytwórni pokazuje nadzwyczaj częste występowanie frazy „A113”. Co to oznacza?

Skąd ta fascynacja? A113 to numer klasy w California Insitute of the Arts. Tam wspólnie uczyli się m.in. znani twórcy animacji Brad Bird i John Lasseter. Pamiętną klasę unieśmiertelnili w swoich produkcjach. A113 występuje na tyle często, że doczekało się własnej strony na angielskiej Wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/A113).

Z umieszczania drobnych żartów lub pochowanych drobiazgów słynie także studio Rockstar Games odpowiedzialne m.in. za hitową serię gier Grand Theft Auto.

Tu nie ma żadnych easter eggów. Idź sobie – GTA: San Andreas

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Źródło: http://www.nme.com/blogs/the-movies-blog/pixar-films-linked-theory-confirmed-1949413#tfTIIEAZxbIeIpMJ.99

Udostępnij: