NASA pokazuje słynne pierścienie Saturna w niespotykanych dotąd detalach

NASA znów to zrobiła. Dostarcza materiałów, które popychają ludzkość o krok dalej w poznaniu Kosmosu. Tym razem dokonuje tego wraz z zaskakująco szczegółowymi obrazkami pierścieni Saturna.

Właśnie te pierścienie są wizytówką drugiej największej planety Układu Słonecznego. Wiesz, że są złożone głównie z lodowego gruzu? Misję ich przybliżenia realizuje właśnie sonda kosmiczna Cassini.

Prezentowane obrazki stanowią najbardziej szczegółowe w historii ujęcia zewnętrznych części pierścieni Saturna. O jakim stopniu detali mówimy? Fotografie pozwalają wyróżnić nawet 550-metrowe obiekty, czyli odpowiadające wysokości nowej wieży World Trade Center (zobacz widok na zmieniający się Manhattan z perspektywy tej wieży oraz jak przez 11 lat odbudowywano WTC).

Zdjęcie Pierścienia B. Oglądamy go w dwa razy większych szczegółach niż kiedykolwiek wcześniej. 

Fale na Pierścieniu A, które znajdują się w odległości około 134,5 tysiąca kilometrów od Saturna!

Część Pierścienia A, również w 2x większych detalach niż wcześniej.

Pierścień B, także 2x większe detale.

Tak wygląda bohaterski bezzałogowy statek kosmiczny Cassini, który zapewnia nam te fotki.

Źródło: https://www.nasa.gov/feature/jpl/close-views-show-saturns-rings-in-unprecedented-detail

Zobacz też:

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: