Co pokazuje telewizja w Korei Północnej?

Korea Północna fascynuje swoim zamknięciem, przeraża kultem jednostki i represjami. Naturalnie jednym z ważniejszych ogniw jej propagandy jest telewizja. Oto szansa na przegląd tego, co gra w odbiornikach Koreańczyków z Północy.

Wybór programów telewizyjnych w Korei Północnej jest bardzo ograniczony. Jeśli już oglądać telewizję, to (oficjalnie) tylko rzeczy serwowane przez władze. Co mamy na naszym przykładzie?

Zaczyna się od sztuki i tańca. Następnie wchodzą dramatyczne obrazki historyczno-polityczne i wizyta w muzeum (4:25); antychrześcijański balet!!! (10:25); mniej zrozumiałe informacje i wizyta w zakładzie pracy produkującym ubrania (18:27); raport z budowy (29:37); patriotyczna pieśń i obrazki z ojczyzny wraz z Kim Dzong Unem (34:38); program naukowy o dinozaurach! (37:41); pokaz muzyczny dzieci (47:53); kolejny pokaz taneczny (50:50); kolejny pokaz muzyczny (53:52) i na koniec kolejna prezentacja tańców (58:25).

Koniecznie trzeba zobaczyć zaawansowanie techniczne animacji pokazującej wymieranie dinozaurów! (45:45-47:04) :)

Naturalnie nic nie zastąpi emocji w północnokoreańskim dzienniku informacyjnym…

Zobacz także:

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: