Wykład aż spodnie spadły. Takie konferencje naukowe tylko w Vegas

Naukowy zjazd urologów nie brzmi jak najbardziej fascynująca rzecz w historii. Chyba, że całość odbywa się w szalonym Las Vegas, a za prezentację bierze się bezkompromisowy badacz. Wtedy prezentacja wyników badań może skończyć się skandalem. Oraz przełomem.

W odcinku o erekcji pokazaliśmy jak ludzkość szukała recepty na problemy z potencją. Współczesna rewolucja wiąże się z wynalazkiem i wprowadzeniem do sprzedaży legendarnej niebieskiej pigułki. Ale krok milowy w tej sprawie dokonał się kilkanaście lat wcześniej – dokładnie w 1983 roku.

Właśnie wtedy odbyło się niezapomniane spotkanie urologów w Las Vegas. Jego gwiazdą został naukowiec Giles Brindley. Na zjeździe w amerykańskiej stolicy hazardu miał pokazać światu wyniki eksperymentów ze środkami na erekcję.

Jego metoda? Zastrzyk z lekami rozluźniającym mięśnie. Osoba testowana? Z racji braku odpowiednich obiektów do badań – sam naukowiec!

Giles Brindley

Brindley jednak nie ograniczył się tylko do suchej prezentacji zaobserwowanych skutków terapii. Pokazywał kolegom i koleżankom po fachu wiele zdjęć swojego przyrodzenia na różnych etapach działania leczenia! Ale na tym nie skończył…

Postanowił zrobić pokaz godny Las Vegas. Przed wystąpieniem wstrzyknął sobie odpowiednią substancję, która miała spowodować u niego erekcję. Słusznie uznał przy tym, że nie ma nic mniej podniecającego niż dawanie wykładu dla wielkiej widowni. Jeśli więc mimo tak aseksualnych warunków jego metody zadziałają i dozna wzwodu, będzie miał koronny dowód w sprawie.

Aby lepiej unaocznić efekty Brindley zdecydował się nałożyć luźny niebieski dres. W ten sposób każdy miał zaobserwować wywołaną erekcję na żywo. Niestety, ubrania nie pozwoliły wyraźnie dostrzec wyników badania.

Ale prawdziwy naukowiec nie poddaje się w takiej sytuacji! Wykładowca ściągnął więc spodnie wraz z bielizną. Oczom zebranych faktycznie ukazał się modelowy wzwód wywołany zastrzykiem.

Na sali zapadła cisza jak makiem zasiał. Brindley zszedł z podium i zaczął kierować się ku pierwszym rzędom widowni. Chwilę później rozległy się krzyki kilku kobiet. To otrzeźwiło prowadzącego prezentację, który podciągnął spodnie i przerwał swój wywód. Publika rozeszła się w pośpiechu.

Jednak to kontrowersyjny mówca okazał się ostatecznym zwycięzcą tej konferencji. Giles Brindley kilka miesięcy później opublikował artykuł naukowy prezentujący przełomową formę walki z zaburzeniami erekcji. Tym razem co działo się w Vegas, nie zostało w Vegas…

Bibliografia:

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: