Zachowane przed zapomnieniem #82

Dziś w cyklu archiwalnych zdjęć nieco kryminalnej historii, zaginiony zawód i ludzie władzy.

Poprzednią część cyklu znajdziesz tutaj.

Reakcja żon astronautów z misji Apollo 8 po usłyszeniu głosów ich mężów, 1968 rok.

Zapalacz lamp ulicznych w Edynburgu, 1928 rok.

Zdjęcia premiera Wielkiej Brytanii Harolda Wilsona na Downing Street 10. Po lewej w wieku 8 lat (1924), po prawej w wieku 60 lat w momencie ustępowania z urzędu.

Ostatnie zdjęcie prezydenta USA Williama McKinleya, który za kilka minut zostanie śmiertelnie postrzelony przez syna polskich imigrantów Leona Czolgosza, 1901 rok.

Zdjęcie Statui Wolności z perspektywy pochodni, lata 30. XX wieku.

Widok z kopalni soli Merkers, w której naziści ukryli swoje skarby, skradzione kosztowności oraz zasoby Muzeum Berlińskiego, 1945 rok.

Nowojorczycy oglądają na Times Square ostatni odcinek serialu „Kroniki Sinefelda”, 1998 rok.

Patty Hearst, porwana dziedziczka wielkiej fortuny, która z czasem przyłączyła się do grupy swoich oprawców, w czasie napadu na bank, 1974 rok.

Opatrunek dzielnego psa pracującego na froncie I wojny światowej, 1917 rok.

Wizyta Michaela Jacksona u prezydenckiej pary Reaganów, 1984 rok.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: