Łódź filmowa – Podróże z historią #38

Żadne miasto w Polsce nie oddycha filmem tak bardzo jak Łódź. Dlatego to tam, w domu Misia Uszatka, zrobiliśmy własną animację!

Co było bezpośrednim przodkiem kina? Gdzie wypożycza się filmowe kostiumy i broń? Gdzie mieszka Miś Colargol? Jak wygląda obsługa starego projektora kinowego? Zobacz klikając w poniższy obrazek lub link:

Podróże z historią – Łódź filmowa

Nie byłoby polskiego kina bez miasta, które określa się mianem Hollyłódź. Dlatego Radosław Kotarski przybywa do Łodzi, aby poznać tajniki historycznych produkcji filmowych. Przygląda się temu, jak tworzono filmy fabularne, gdzie wyświetlano pierwsze ruchome obrazy i tworzy własną animację w legendarnym studiu Se – Ma – For.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: