Podróże z historią #39 – Reguły templariuszy

Obecni do dziś w wielu mrocznych opowiastkach i legendach. Jak to naprawdę było z tym zakonem templariuszy?

W odcinku udajemy się do Chwarszczan, Rurki i niemieckiego Lietzen, aby poszukać ostatnich śladów po templariuszach na tych terenach. Naturalnie nie zabraknie wątku pechowego piątku 13 i stosu z mistrzem Jacquesem de Molay’em. Zapraszam do kliknięcia w poniższy link!

Podróże z historią – Reguły Templariuszy

Templariusze to zakonnicy nadal obecni w popkulturze, pomimo faktu, że zmierzch ich potęgi miał miejsce 700 lat temu. Radosław Kotarski bada to, co zostało po nich w Polsce i w Niemczech. Przygląda się również codziennemu życiu zakonników i przybliża surową regułę zakonną templariuszy.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: