Podróże z historią #40 – Żuławska depresja

Czy słyszeliście kiedyś o mennonitach? W dużej mierze to im zawdzięczamy okiełznanie ciągłych klęsk powodziowych. Warto poznać zwyczaje swojskich amiszów!

Mennonici świetnie radzili sobie w interesach. Jak nikt potrafili osuszać depresyjne tereny Żuław. Przy tym mieli ciekawe poglądy społeczne – bardzo chronili swoją prywatność, nie składali nikomu przysięgi oraz wykupywali się od udziału w wojnach.

Aby zobaczyć materiał o mennonitach kliknij w poniższy obrazek lub link! :)

Podróże z historią – Żuławska depresja

Od wieków na polskich ziemiach mieszkała niesamowicie ciekawa społeczność, którą nazywano Mennonitami. Przez całe stulecia wzbogacała swoją kulturą oraz budowlami krajobraz Żuław i terenów położonych blisko Wisły. Dlaczego przybyli do Polski? Co sprawiło, że nieustannie musieli walczyć z powodziami? Jak radzili sobie z żuławską depresją?

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: