Jak ręcznie robiło się papier? | Podróże z historią #36

Zeszyty, wydruki, książki… Papierowe cuda otaczają nas z każdej strony. Jak wyglądało to przed przemysłową rewolucją? Czas zaczerpnąć historii papieru i wykonać arkusze własnymi rękoma!

Zapraszam w podróż do Dusznik-Zdroju oraz Pszczyny, gdzie sami zrobimy i zadrukujemy kartki pierwotnymi metodami. Nie obędzie się bez wizyty w… toalecie, aby zastanowić się jak to było z papierem toaletowym!

Aby obejrzeć kliknij w zdjęcie lub poniższy link.

Podróże z historią – Jak powstaje papier?

Papier to rzecz na tyle zwyczajna, że właściwie nie zwracamy na niego większej uwagi na co dzień. Jednak nie wyobrażamy sobie życia bez papieru. Dlatego warto poznać tajniki jego historycznej produkcji. W tym celu Radosław Kotarski rusza do Dusznik Zdroju i sam ręcznie wytwarza arkusze papieru.

Zobacz także jak z takich arkuszy zrobić całą książkę:

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: