Skąd Marzanna, Lany Poniedziałek i inne wiosenne zwyczaje? | Podróże z historią #35

Za oknem już nieco jesienna aura, ale warto przypomnieć sobie pierwsze podrygi wiosny. Ten odcinek „Podróży z historią” traktuje właśnie o odradzaniu się natury do życia i zwyczajach wokół tego wyjątkowego czasu.

Aby odtworzyć kliknij w obrazek lub poniższy link :)

Podróże z historią – Wiosenne obrządki

Czym zawiniła sobie Marzanna, którą co roku topią dzieci wraz z nadejściem wiosny? Dlaczego urządzamy sobie małą wojnę na jajka w czasie śniadania wielkanocnego? Radosław Kotarski rusza śladem wiosennych zwyczajów i odkrywa ich tajemnicze prapoczątki.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: