Sportowe ekstremum. Wyczerpane dłonie wioślarza po arktycznych wojażach

Sport to zdrowie? To spore uproszczenie, bo wyczynowe współzawodnictwo potrafi poważnie nadwerężyć stan zdrowia. Niedawno w Internecie furorę zrobiło zdjęcie mistrza olimpijskiego w wioślarstwie, w którym pokazuje stan swoich zmordowanych dłoni po arktycznej wyprawie. Rzecz dla ludzi o mocnych nerwach! :)

Dłonie należą do 2-krotnego mistrza olimpijskiego Alexa Gregory’ego z Wielkiej Brytanii. Taki efekt dało długotrwałe przebywanie w zawilgoconych rękawicach w ramach zespołowej ekstremalnej podróży po Arktyce.

Wyczynowi wioślarze potwierdzają, że ten sport zdecydowanie nie służy utrzymywaniu gładkości rąk. Ale widoczny stan to już ekstremum. Sam Gregory powiedział: „Nigdy nie byłem tak przemoczony i zmarznięty przez tak długi czas.”

Szczęśliwie, ręce mistrza dochodzą już do formy, co widać po zdjęciu załączonym do artykułu w The Daily Telegraph.

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/rowing/2017/09/12/rio-olympics-icy-depths-arctic-alex-gregory-seeking-new-path/

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: