Rozwiązanie konkursu o Clairze Pattersonie

Dzięki za wszystkie zgłoszenia i odpowiedzi konkursowe na pytania zadane pod tym wpisem. Zestaw książka i koszulka „Nie mamy pojęcia” trafiają do…

  1. Karola – (…ak@gmail.com)
  2. Camillo – (…dy@gmail.com)
  3. Dawida – (…ak@gmail.com)
  4. Anety – (…ek@gmail.com)
  5. Bartka – (…97@gmail.com)

Gratulujemy! Przesłaliśmy do Was informację mailową z prośbą o podanie danych do wysyłki nagród. Wszystkim niskie ukłony za udział i wkrótce mamy dla Was kolejny ciekawy konkurs.

A prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania to:

Od jakiego łacińskiego słowa wziął się symbol chemiczny ołowiu – Pb?

Naturalnie chodzi o wyraz plumbum.

W jakim amerykańskim stanie znajduje się krater, z którym wiąże się historia meteorytów Canyon Diablo wykorzystanych do badań Claira Pattersona?

Krater Meteorytowy (nazywany też Kraterem Barringera) to imponujące miejsce, które na mapie odnajdziemy w stanie Arizona. Tym samym co miasto Pheonix lub Wielki Kanion Kolorado. Zobaczcie jak spektakularnie się prezentuje wspomniany Krater.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: