Zachowane przed zapomnieniem #99

W dzisiejszej odsłonie cyklu historycznych zdjęć znajdziecie m.in. przedwojennych nowożeńców w Krakowie oraz zalety życia astronauty.

Poprzednią część cyklu znajdziesz tutaj.

Para młoda, Kraków, 1932 rok.

Załoga misji Apollo 12 pozująca z Chevroletami Corvette, 1969 rok.

Test drewnianego wózka do transportu satelity kosmicznej. (Sprawdził się lepiej niż klimatyzowana ciężarówka!), Indie, 1981 rok.

Sklep sprzedający mięso psów i kotów (lub w wersji mniej szokującej, mięso DLA kotów i psów), Londyn, lata 30. XX wieku.

Pełnowymiarowe szachy, 1924 rok.

Para młodych bojowników świętuje pyrrusowe zwycięstwo Jugosławiańskiej Armii Ludowej w bitwie o Vukovar, 1991 rok.

Świadek zeznający w procesie dotyczącym handlu narkotykami. Zamaskowany dla zachowania bezpieczeństwa, USA, 1952 rok.

Lotniskowiec USS Constellation przepływa pod Mostem Brooklyńskim ze złożonym masztem, Nowy Jork, 1962 rok.

Bugatti Typ 41 „Royale”, 1931 rok.

Podpisanie układów paryskich, które znosiły okupację Republiki Federalnej Niemiec, gwarantowały suwerenność RFN, włączenie do NATO i pozwolenie na posiadanie wojsk. Paryż, 1954 rok.

Żydowski targ, Nowy Jork, 1895 rok.

Spotkanie pani z kotem, Francja, 1988 rok.

Poprzednią część cyklu znajdziesz tutaj.

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: