Dlaczego warto nosić kask ochronny?

Hard Hat Demonstration

Wizyta w zabytkowej kopalni lub praca na budowie. Nieodłącznie towarzyszą im kaski ochronne. Drapią, nie są najwygodniejsze, ale warto je mieć na sobie. Dlaczego? Oto prosty test.

Obiekt: duża śruba
Ofiara: arbuz z ludzką twarzą
Wysokość: ponad 9 metrów
Warianty: pierwszy rzut na arbuza bez kasku, drugi rzut z kaskiem.

Efekt? Zobacz na własne oczy. Choćby nie wiem jak swędziało, dla tego jednego, jedynego momentu, warto mieć kask po swojej stronie. I to w każdej sytuacji, gdzie zachodzi spore ryzyko, że coś niespodziewanie spadnie z góry.

Oto rozszerzone nagranie pokazujące testy na różnych obiektach (młot, klucz francuski). Wnioski wciąż te same – dużo lepiej wyglądają arbuzy zaopatrzone w kaski.

Źródło: Black & Veatch

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: