Jak pająk plecie swoją sieć?

I am horrified, but can't stop watching!

W roli przewodnika – pająk z rodzaju Gasteracantha!

Gasteracantha to niezwykłe stworzenia. Zadziwiają już na pierwszy rzut oka swoim kolczastym wyglądem. Ale to nie wszystko.

Gatunek Gasteracantha cancriformis ma bardzo nietypowy zegar biologiczny. Jego doba trwa ledwie około 19 godzin. Codziennie musi się więc dostosowywać do 24-godzinnego rytmu słonecznego. Można to porównać do życia w nieustającym jet lagu. Nie jest łatwo, ale te dzielne maluchy świetnie dają sobie radę!

Źródło: Naukowcy odkryli pająka, który nie powinien istnieć, http://www.rp.pl/Ekologia/171129036-Naukowcy-odkryli-pajaka-ktory-nie-powinien-istniec.html

Niektóre ciekawe artykuły i filmy zarezerwowane są wyłącznie dla członków Klubu Polimatów, do którego w łatwy sposób możesz dołączyć. Poczytaj, jakie przywileje daje członkostwo, albo od razu zapisz się korzystając z formularza poniżej. Do zobaczenia! :)

Szanujemy Twoją prywatność i nie udostępniamy osobom trzecim danych członków Klubu Polimatów. Sami nie znosimy spamu, więc Twoje dane są u nas bezpieczne, a wiadomość będziesz otrzymywać niezbyt często. Jeśli formularz nie wyświetla Ci się prawidłowo to wyślij pustego maila (bez tematu i treści) na adres: klubpolimatow@getresponse.net i również będzie dobrze.

Udostępnij: