O nas

Jestem przekonany, że o każdej dziedzinie wiedzy można opowiadać tak, że będzie to ekscytująca podróż po jej zagadnieniach.

Polski system edukacyjny niestety przyzwyczaił nas do tego, że proces uczenia się najczęściej kojarzy nam się ze „złem koniecznym”, które trzeba przejść w latach szkolnych. Coraz więcej ludzi jednak, zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem aby pozostać w dobrej kondycji intelektualnej jest „karmienie” naszego mózgu wartościowymi informacjami. Telewizja i inne media dawno przestały pełnić taką funkcję, oferując nam rozrywkę wątpliwej jakości. Odpowiedzią na to są Polimaty, zarówno w wersji wideo jak i w słowie pisanym.

Nazwa Polimaty pochodzi z greckiego słowa πολυμαθής (polymathēs), oznaczającego „wiedzieć wiele”. Ale do czego potrzebna jest Ci ta wiedza?

  • pozostajesz sprawny intelektualnie przez całe życie
  • dobrze się bawisz, ponieważ wiedza podawana w stylu Polimatów jest lekka i przyjemna
  • wiedza, którą zdobywasz przydaje Ci się w życiu osobistym i zawodowym
  • odczuwasz przyjemność, bo nauka jest antidotum na nudę i niepokój
  • poprawiasz pewność siebie, bo wiedza pozwala Ci się na odnalezienie w każdym środowisku
  • … i wiele innych, a jaki jest Twój powód?

Uwielbiam szukać informacji, które najpierw porwą i zaciekawiają mnie  a zaraz potem widzów i czytelników Polimatów. Fascynuje mnie każda dziedzina wiedzy, która ma coś ciekawego do zaoferowania. Przede wszystkim jednak, chodzi o dobrą zabawę!

Dlatego – życzę Ci udanej zabawy z Polimatami! ツ
Radosław Kotarski

Redakcja Polimaty.pl

Redaktor naczelny i pomysłodawca: Radosław Kotarski (redakcja@polimaty.pl).

Redaktor serwisu: Andrzej Kotarski (andrzej.kotarski@polimaty.pl).

Korekta tekstu: Maja Borawska.

Redaktorzy: Mateusz „Biszop” Biskup, Małgorzata Nowak.

Aktywni współpracownicy: Wiktor Skiba, Magdalena Gawlak, Tomasz Wilczyński, Grzegorz Ptasiński, Krzysztof Bylinowski, prof. Jerzy Kierul, Jakub Jasiński, Patryk Szulc, Maciej Smółka.

Dawni współpracownicy: Błażej Hadro, Aleksander Kiszniewski, Zygmunt Gałgan, Ismail Zaboub, Sebastian Dziadzio, Adam Adamczyk.

Udostępnij: