Ile lat życia Ci zostało? Policz to łatwo!
Zastanawianie się nad tym ile lat życia nam zostało może prowadzić do nieoczywistych wniosków. Właśnie po nie zapraszam na nowy film!
Zastanawianie się nad tym ile lat życia nam zostało może prowadzić do nieoczywistych wniosków. Właśnie po nie zapraszam na nowy film!
Co sprawia, że coś jest smaczne? Olbrzymią rolę odgrywa zmysł smaku. Intuicyjnie dołożymy do tego węch (ładne zapachy) lub wzrok (piękne dekoracje na talerzu). Czy dobre jedzenie da się usłyszeć?…
Ciekły azot bawi i uczy. Jednak użyj go niewłaściwie, a ryzykujesz własną twarzą. Przekonała się o tym pewna prezenterka telewizyjna w Australii, która i tak miała masę szczęścia.
Tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne – echo zderzenia…
Czas na moment spowiedzi. Zapraszam!
Kuchenna gąbka to znakomita pożywka dla różnego typu bakterii. Jest ich w niej tyle, co… w ludzkim stolcu.
Tradycyjnie na Wielkanoc weryfikujemy w pojedynkach, które z jajek na stole jest najtwardsze. Ale ile kilogramów jest w stanie „udźwignąć” niegotowane jajko?
To zły pomysł. Fatalny. Zasada nie łączenia wody i płonącego tłuszczu to jedna z podstaw edukacji przeciwpożarowej.
Naukowy zjazd urologów nie brzmi jak najbardziej fascynująca rzecz w historii. Chyba, że całość odbywa się w szalonym Las Vegas, a za prezentację bierze się bezkompromisowy badacz. Wtedy prezentacja wyników…
Co to za cudo? Oto niezwykły efekt pozornie zaprzeczający wszelkim prawom fizyki, który w 1985 roku odkrył radziecki kosmonauta Władimir Dżanibekow.
Anna O. Szust, fikcyjna badaczka, została redaktorem kilkudziesięciu recenzowanych pism naukowych. Kilka z nich uczyniło ją nawet redaktorem naczelnym – to wynik prowokacji przeprowadzonej przez polskich naukowców.
Pierwszy dzień wiosny? Oczywiście, że 21 marca! Czy na pewno? Okazuje się, że wiedza utrwalana w wielu podręcznikach jest przestarzała. Dlaczego?